napisz do mnie na e-maila :)

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Translate

niedziela, 1 stycznia 2017

relaks z sukienką z mgieł

Może trudno w to uwierzyć,ale jest to pierwsza książka Joanny Marii Chmielewskiej,którą przeczytałam

Gdy Weronika była mała marzyła o założeniu własnej kawiarni. Po latach udaje jej się to marzenie spełnić,a kawiarnię z względu na otrzymany kiedyś od ciotki prezent nazywa "Piwnica pod Liliowym kapeluszem". Kawiarnia jest miejscem magicznym zmieniającym życie swoich klientów,miejscem pachnącym kawą.
W kawiarni pierwszy raz spotykamy Anastazję zwaną kiedyś "Krycha". Wizyta w kawiarni powoduje w życiu Anastazji szereg zmian pozwalając jej zdobyć siłę na zadbanie o siebie i wyrwanie się z życia z mężem pijakiem.
Anastazja nie jest jedyną osobą której życie znacznie się zmieni dzięki wizycie w kawiarni.
Jeśli jesteście ciekawi czyje jeszcze życie zmieni się za pomocą kawiarni to polecam przeczytanie tej książki :)

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. bohaterka nazywała się Anastazja Krystyna. W dzieciństwie była nazywana przez rodziców drugim imieniem i chociaż tego nie chciała odruchowo się nim przestawiała,jednocześnie z tego powodu cierpiąc. W momencie gdy zdecydowała się sprzeciwić byciu nazywaną Krycha i zdecydowała się odejść od męża alkoholika zyskała pewność siebie :)

   Usuń
 2. Jeszcze nie czytałam żadnej tej autorki, ale może jest fajna ;) Podobała Ci się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. początkowo podeszłam do tej książki z lekką obawą,jednak szybko mnie wciągnęła. W sumie to mogłabym ją porównać do takiej bajki dla dorosłych,a więc idealna na nudne zimowe wieczory,szczególnie teraz po świętach. "Sukienka z mgieł" jest drugą częścią książki pt."poduszka w różowe słonie",jednak nawet nie czytając pierwszej części łatwo jest się w niej zorientować :)

   Usuń
 3. Hej świetny nagłowek: relaks z sukienką z mgieł
  zaintrygował mnie do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 4. dziękuję i zapraszam jutro na relaks w Księgarence przy ulicy Wiśniowej :)

  OdpowiedzUsuń